МОЗ: Україна не веде жодних переговорів щодо закупівлі російської вакцини від COVID-19

Україна не веде жодних переговорів на державному рівні щодо закупівлі та отримання російських вакцин проти коронавірусу SARS-CoV-2, повідомляє Міністерство охорони здоров’я 21 жовтня.

Як пояснюють у міністерстві, в Україні ліки та вакцини допускаються до використання тільки після державної реєстрації, окрім тих, які готуються в аптеках. Екпертизу ліків, на підставі яких вони утримують державну реєстрацію, здійснює Державний експертний центр МОЗ. Крім того, право на спрощену реєстрацію мають ліки, які вже зареєстровані в Сполучених Штатах, Швейцарії, Японії, Австралії, Канаді та централізовано в Євросоюзі.

Читайте також: Навіщо Путін «вакцинував» Медведчука?

«Наразі заяв щодо державної реєстрації російської вакцини Гам-КОВИД-Вак у встановленому порядку від жодних суб’єктів не надходило. Окрім того, за наявною інформацією, цей продукт так само не проходив експертизу та реєстрацію в компетентних органах США, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади чи ЄС, що фактично унеможливлює його закупівлю та використання в Україні. Тому будь-які припущення щодо можливих переговорів чи розгляду російських вакцин як предмету для закупівлі чи отримання не мають під собою жодного підґрунтя на законодавчому рівні», – стверджують у міністерстві.

Крім того, нагадує відомство, Україна є членом ініціативи COVAX, в рамках якої отримає вакцини фірми AstraZeneca та Novavax безоплатно або за цінами, нижчими за ринкові.

Читайте також: Вакцина від COVID-19: коли буде в Україні і як швидко буде подолано пандемію

6 жовтня лідер партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктор Медведчук зустрівся в столиці Росії Москві з російським президентом Володимиром Путіним. Під час розмови Медведчук попросив у Путіна надати Україні російську вакцину від коронавірусної хвороби COVID-19 і заявив, що вже випробував цю вакцину на собі.

Медичні експерти ставили під сумнів безпечність та ефективність російської вакцини Sputnik V, оскільки третя фаза випробувань наразі не завершена.